TNPW04028K98BETD
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW04028K98BETD
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 8.98K OHM 0.1% 1/16W 0402
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Max Operating Temperature :
125°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Composition :
Thin Film
Resistance :
8.98kOhms
Factory Lead Time :
13 Weeks
Series :
TNPW
Tolerance :
±0.1%
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Number of Terminations :
2
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Lead, Tin
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Feature :
Military
Datasheets
TNPW04028K98BETD
Vishay / Dale TNPW04028K98BETD
TNPW Series, Thin Film, 8.98kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C