TNPW04028K89BETD
Mfr.Part #
TNPW04028K89BETD
Description
RES 8.89K OHM 0.1% 1/16W 0402
Resistance :
8.89kOhm
Working Voltage :
50V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Mounting Feature :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Rating :
63mW
Series :
TNPW
Additional Feature :
LASER TRIMMABLE; PRECISION; RATED AC VOLTAGE: 50V
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn/Pb)
Published :
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
0402 (1005 Metric)
Packing Method :
TR, Paper, 7 Inch
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm