TNPW04028K87DETD
Mfr.Part #
TNPW04028K87DETD
Description
RES 8.87K OHM 0.5% 1/16W 0402
Factory Lead Time :
13 Weeks
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Contact Plating :
Lead, Tin
Series :
TNPW
Resistance :
8.87kOhms
Tolerance :
±0.5%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Composition :
Thin Film
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Military
Datasheets
TNPW04028K87DETD
Vishay / Dale TNPW04028K87DETD
TNPW Series, Thin Film, 8.87kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C