TNPW04028K87BYED
Mfr.Part #
TNPW04028K87BYED
Description
RES 8.87K OHM 0.1% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
8.87kOhms
Supplier Device Package :
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Datasheets
TNPW04028K87BYED
Vishay / Dale TNPW04028K87BYED
TNPW e3 Series, Thin Film, 8.87kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C