TNPW04028K87BEED
Mfr.Part #
TNPW04028K87BEED
Description
RES 8.87K OHM 0.1% 1/16W 0402
Thin Film
Max Power Dissipation :
63mW
Height :
406.4μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Published :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Width :
508μm
Series :
TNPW e3
Case Code (Metric) :
Resistance :
8.87kOhms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Operating Temperature :
125°C
Case Code (Imperial) :
Factory Lead Time :
13 Weeks
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
990.6μm
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Tin
Datasheets
TNPW04028K87BEED
Vishay / Dale TNPW04028K87BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 8.87kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C