TNPW04028K66DEED
Mfr.Part #
TNPW04028K66DEED
Description
RES 8.66K OHM 0.5% 1/16W 0402
Thin Film
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
8.66kOhms
Tolerance :
±0.5%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Supplier Device Package :
Power Rating :
63mW
Contact Plating :
Tin
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW04028K66DEED
Vishay / Dale TNPW04028K66DEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 8.66kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C