TNPW04028K66BEED
Mfr.Part #
TNPW04028K66BEED
Description
RES 8.66K OHM 0.1% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.1%
Width :
508μm
AEC-Q200
Height :
406.4μm
Length :
990.6μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
1 (Unlimited)
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
8.66kOhms
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tape and Reel (TR)
Contact Plating :
Tin
Thin Film
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Max Power Dissipation :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Published :
Datasheets
TNPW04028K66BEED
Vishay / Dale TNPW04028K66BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 8.66kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C