TNPW04028K45BEED
Mfr.Part #
TNPW04028K45BEED
Description
RES 8.45K OHM 0.1% 1/16W 0402
TNPW e3
Published :
Power Rating :
63mW
Max Operating Temperature :
155°C
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Contact Plating :
Tin
Resistance :
8.45kOhms
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Supplier Device Package :
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Ratings :
AEC-Q200
Termination :
SMD/SMT
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
TNPW04028K45BEED
Vishay / Dale TNPW04028K45BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 8.45kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C