TNPW04028K35DHED
Mfr.Part #
TNPW04028K35DHED
Description
RES 8.35K OHM 0.5% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Ratings :
AEC-Q200
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
8.35kOhms
0402 (1005 Metric)
Min Operating Temperature :
-55°C
Radiation Hardening :
No
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW04028K35DHED
Vishay / Dale TNPW04028K35DHED
TNPW e3 Series, Thin Film, 8.35kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C