TNPW04028K35BHED
Mfr.Part #
TNPW04028K35BHED
Description
RES 8.35K OHM 0.1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
8.35kOhms
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
AEC-Q200
Radiation Hardening :
No
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Tin
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW04028K35BHED
Vishay / Dale TNPW04028K35BHED
TNPW e3 Series, Thin Film, 8.35kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C