TNPW04028K35BEEP
Mfr.Part #
TNPW04028K35BEEP
Description
RES 8.35K OHM 0.1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
8.35kOhms
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power Rating :
63mW
Datasheets
TNPW04028K35BEEP
Vishay / Dale TNPW04028K35BEEP
TNPW e3 Series, Thin Film, 8.35kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C