TNPW04028K25BYED
Mfr.Part #
TNPW04028K25BYED
Description
RES 8.25K OHM 0.1% 1/16W 0402
Supplier Device Package :
Max Operating Temperature :
125°C
Contact Plating :
Tin
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
63mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
8.25kOhms
Datasheets
TNPW04028K25BYED
Vishay / Dale TNPW04028K25BYED
TNPW e3 Series, Thin Film, 8.25kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C