TNPW04028K25BHED
Mfr.Part #
TNPW04028K25BHED
Description
RES 8.25K OHM 0.1% 1/16W 0402
Resistance :
8.25kOhms
Series :
TNPW e3
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
13 Weeks
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW04028K25BHED
Vishay / Dale TNPW04028K25BHED
TNPW e3 Series, Thin Film, 8.25kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C