TNPW04028K25BEEP
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW04028K25BEEP
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 8.25K OHM 0.1% 1/16W 0402
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Factory Lead Time :
13 Weeks
Series :
TNPW e3
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
8.25kOhms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Composition :
Thin Film
Number of Terminations :
2
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
TNPW04028K25BEEP
Vishay / Dale TNPW04028K25BEEP
TNPW e3 Series, Thin Film, 8.25kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C