TNPW04028K20FHED
Mfr.Part #
TNPW04028K20FHED
Description
RES 8.2K OHM 1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
8.2kOhms
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
TNPW04028K20FHED
Vishay / Dale TNPW04028K20FHED
TNPW e3 Series, Thin Film, 8.2kOhms, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C