TNPW04028K20FEED
Mfr.Part #
TNPW04028K20FEED
Description
RES 8.2K OHM 1% 1/16W 0402
Power Rating :
63mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±1%
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
13 Weeks
Series :
TNPW e3
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
8.2kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Datasheets
TNPW04028K20FEED
Vishay / Dale TNPW04028K20FEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 8.2kOhms, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C