TNPW04028K20DEED
Mfr.Part #
TNPW04028K20DEED
Description
RES 8.2K OHM 0.5% 1/16W 0402
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Supplier Device Package :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
8.2kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
63mW
Datasheets
TNPW04028K20DEED
Vishay / Dale TNPW04028K20DEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 8.2kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C