TNPW04028K20BEED
Mfr.Part #
TNPW04028K20BEED
Description
RES 8.2K OHM 0.1% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Rating :
63mW
Ratings :
AEC-Q200
Depth :
500μm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Radiation Hardening :
No
Series :
TNPW e3
Max Power Dissipation :
63mW
Thin Film
Width :
508μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Length :
990.6μm
Resistance :
8.2kOhms
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height :
406.4μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Military Standard :
Not
Datasheets
TNPW04028K20BEED
Vishay / Dale TNPW04028K20BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 8.2kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C