TNPW04028K16BXED
Mfr.Part #
TNPW04028K16BXED
Description
RES 8.16K OHM 0.1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±15ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Resistance :
8.16kOhms
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW04028K16BXED
Vishay / Dale TNPW04028K16BXED
TNPW e3 Series, Thin Film, 8.16kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C