TNPW04028K06DETD
Mfr.Part #
TNPW04028K06DETD
Description
RES 8.06K OHM 0.5% 1/16W 0402
Series :
TNPW
Power Rating :
63mW
Feature :
Military
Min Operating Temperature :
-55°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Resistance :
8.06kOhms
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
TNPW04028K06DETD
Vishay / Dale TNPW04028K06DETD
TNPW Series, Thin Film, 8.06kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~125°C