TNPW04028K06DEED
Mfr.Part #
TNPW04028K06DEED
Description
RES 8.06K OHM 0.5% 1/16W 0402
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Ratings :
AEC-Q200
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Supplier Device Package :
Lead Free :
Lead Free
Series :
TNPW e3
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
8.06kOhms
Power Rating :
63mW
Contact Plating :
Tin
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW04028K06DEED
Vishay / Dale TNPW04028K06DEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 8.06kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C