TNPW040288K7BEED
Mfr.Part #
TNPW040288K7BEED
Description
RES 88.7K OHM 0.1% 1/16W 0402
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Series :
TNPW e3
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Max Operating Temperature :
125°C
Radiation Hardening :
No
Supplier Device Package :
Max Power Dissipation :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Published :
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Length :
990.6μm
Resistance :
88.7kOhms
Depth :
500μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Height :
406.4μm
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Width :
508μm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Military Standard :
Not
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW040288K7BEED
Vishay / Dale TNPW040288K7BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 88.7kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C