TNPW0402887RFEED
Mfr.Part #
TNPW0402887RFEED
Description
RES 887 OHM 1% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
887Ohms
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Ratings :
AEC-Q200
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW e3
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±1%
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Datasheets
TNPW0402887RFEED
Vishay / Dale TNPW0402887RFEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 887Ohms, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C