TNPW040286R6BETD
Mfr.Part #
TNPW040286R6BETD
Description
RES 86.6 OHM 0.1% 1/16W 0402
Feature :
Military
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
508μm
Published :
Height :
406.4μm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Series :
TNPW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max Power Dissipation :
63mW
Supplier Device Package :
Contact Plating :
Lead, Tin
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Length :
990.6μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
86.6Ohms
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Max Operating Temperature :
125°C
Datasheets
TNPW040286R6BETD
Vishay / Dale TNPW040286R6BETD
TNPW Series, Thin Film, 86.6Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C