TNPW040286K6BEED
Mfr.Part #
TNPW040286K6BEED
Description
RES 86.6K OHM 0.1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Thin Film
Depth :
500μm
Tolerance :
±0.1%
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Width :
508μm
Max Power Dissipation :
63mW
Number of Terminations :
2
Height :
406.4μm
Lead Free :
Lead Free
Ratings :
AEC-Q200
Series :
TNPW e3
Resistance :
86.6kOhms
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Military Standard :
Not
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
990.6μm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Datasheets
TNPW040286K6BEED
Vishay / Dale TNPW040286K6BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 86.6kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C