TNPW0402866RFEED
Mfr.Part #
TNPW0402866RFEED
Description
RES 866 OHM 1% 1/16W 0402
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Ratings :
AEC-Q200
Series :
TNPW e3
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
866Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
TNPW0402866RFEED
Vishay / Dale TNPW0402866RFEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 866Ohms, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C