TNPW0402866RBETD
Mfr.Part #
TNPW0402866RBETD
Description
RES 866 OHM 0.1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Working :
0.063W, 1/16W
Size / Dimension :
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Other Names :
TNPW0402 866R 0.1% T9 RT7
Height - Seated (Max) :
0.016 (0.40mm)
Polarization :
0402 (1005 Metric)
Coating, Housing Type :
Thin Film
Voltage Rating - AC :
Brand :
Amphenol Positronic
Features :
Subcategory :
D-Sub Connectors
Bandwidth :
866
ESR (Equivalent Series Resistance) :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Category :
D-Sub Mixed Contact Connectors
Voltage - Breakdown :
Series :
TNPW
Thickness (Max) :
±25ppm/°C
Positronic
Product Type :
Mixed Contact D-Sub Connectors
Datasheets
TNPW0402866RBETD
Vishay / Dale TNPW0402866RBETD
TNPW Series, -55°C ~ 125°C