TNPW0402866RBEED
Mfr.Part #
TNPW0402866RBEED
Description
RES 866 OHM 0.1% 1/16W 0402
Resistance :
866Ohms
Series :
TNPW e3
Height :
406.4μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Width :
508μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Length :
990.6μm
Max Operating Temperature :
125°C
Max Power Dissipation :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
TNPW0402866RBEED
Vishay / Dale TNPW0402866RBEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 866Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C