TNPW040284R5BETD
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW040284R5BETD
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 84.5 OHM 0.1% 1/16W 0402
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Tolerance :
±0.1%
Feature :
Military
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Radiation Hardening :
No
Supplier Device Package :
Resistance :
84.5Ohms
Composition :
Thin Film
Series :
TNPW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Factory Lead Time :
13 Weeks
Max Operating Temperature :
125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Max Power Dissipation :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
508μm
Contact Plating :
Lead, Tin
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
990.6μm
Height :
406.4μm
Published :
Datasheets
TNPW040284R5BETD
Vishay / Dale TNPW040284R5BETD
TNPW Series, Thin Film, 84.5Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C