TNPW040284K5DHED
Mfr.Part #
TNPW040284K5DHED
Description
RES 84.5K OHM 0.5% 1/16W 0402
Power Rating :
63mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Resistance :
84.5kOhms
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Ratings :
AEC-Q200
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Datasheets
TNPW040284K5DHED
Vishay / Dale TNPW040284K5DHED
TNPW e3 Series, Thin Film, 84.5kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C