TNPW040284K5BETD
Mfr.Part #
TNPW040284K5BETD
Description
RES 84.5K OHM 0.1% 1/16W 0402
Series :
TNPW
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height :
406.4μm
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Max Power Dissipation :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Composition :
Thin Film
Length :
990.6μm
Published :
Resistance :
84.5kOhms
Feature :
Military
Width :
508μm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Number of Terminations :
2
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Supplier Device Package :
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW040284K5BETD
Vishay / Dale TNPW040284K5BETD
TNPW Series, Thin Film, 84.5kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C