TNPW040284K5BEED
Mfr.Part #
TNPW040284K5BEED
Description
RES 84.5K OHM 0.1% 1/16W 0402
Power Rating :
63mW
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Case Code (Metric) :
Width :
508μm
Lead Free :
Lead Free
Min Operating Temperature :
-55°C
Military Standard :
Not
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
0402 (1005 Metric)
Depth :
500μm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Radiation Hardening :
No
Case Code (Imperial) :
Composition :
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Length :
990.6μm
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
84.5kOhms
Height :
406.4μm
Supplier Device Package :
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Max Power Dissipation :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
TNPW e3
Contact Plating :
Tin
Published :
Datasheets
TNPW040284K5BEED
Vishay / Dale TNPW040284K5BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 84.5kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C