TNPW040283K5BETD
Mfr.Part #
TNPW040283K5BETD
Description
RES 83.5K OHM 0.1% 1/16W 0402
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Radiation Hardening :
No
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
83.5kOhms
Series :
TNPW
Tolerance :
±0.1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Contact Plating :
Lead, Tin
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Military
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Datasheets
TNPW040283K5BETD
Vishay / Dale TNPW040283K5BETD
TNPW Series, Thin Film, 83.5kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C