TNPW040283K5BEED
Mfr.Part #
TNPW040283K5BEED
Description
RES 83.5K OHM 0.1% 1/16W 0402
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
63mW
Power Rating :
63mW
Width :
508μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Min Operating Temperature :
-55°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Factory Lead Time :
13 Weeks
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Length :
990.6μm
Height :
406.4μm
Max Operating Temperature :
125°C
Resistance :
83.5kOhms
Series :
TNPW e3
Tolerance :
±0.1%
Contact Plating :
Tin
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Datasheets
TNPW040283K5BEED
Vishay / Dale TNPW040283K5BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 83.5kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C