TNPW0402835RBEED
Mfr.Part #
TNPW0402835RBEED
Description
RES 835 OHM 0.1% 1/16W 0402
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Series :
TNPW e3
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
63mW
Resistance :
835Ohms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
TNPW0402835RBEED
Vishay / Dale TNPW0402835RBEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 835Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C