TNPW040282R0BETD
Mfr.Part #
TNPW040282R0BETD
Description
RES 82 OHM 0.1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Feature :
Military
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Published :
Max Operating Temperature :
125°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height :
406.4μm
Max Power Dissipation :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Factory Lead Time :
21 Weeks
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
63mW
Resistance :
82Ohms
Min Operating Temperature :
-55°C
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Length :
990.6μm
Series :
TNPW
Width :
508μm
Datasheets
TNPW040282R0BETD
Vishay / Dale TNPW040282R0BETD
TNPW Series, Thin Film, 82Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C