TNPW040282R0BEED
Mfr.Part #
TNPW040282R0BEED
Description
RES 82 OHM 0.1% 1/16W 0402
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Height :
406.4μm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Width :
508μm
Max Operating Temperature :
125°C
Power Rating :
63mW
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Length :
990.6μm
Resistance :
82Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Max Power Dissipation :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
TNPW e3
Datasheets
TNPW040282R0BEED
Vishay / Dale TNPW040282R0BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 82Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C