TNPW040282K5BYED
Mfr.Part #
TNPW040282K5BYED
Description
RES 82.5K OHM 0.1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Contact Plating :
Tin
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
82.5kOhms
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power Rating :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Radiation Hardening :
No
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Max Operating Temperature :
125°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Series :
TNPW e3
Tolerance :
±0.1%
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Min Operating Temperature :
-55°C
Datasheets
TNPW040282K5BYED
Vishay / Dale TNPW040282K5BYED
TNPW e3 Series, Thin Film, 82.5kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C