TNPW040282K5BETD
Mfr.Part #
TNPW040282K5BETD
Description
RES 82.5K OHM 0.1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Height :
406.4μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Contact Plating :
Lead, Tin
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
82.5kOhms
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.1%
Power Rating :
63mW
Feature :
Military
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Military Standard :
Not
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Max Power Dissipation :
63mW
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
990.6μm
Series :
TNPW
2
Published :
Radiation Hardening :
No
Min Operating Temperature :
-55°C
Depth :
500μm
Width :
508μm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Datasheets
TNPW040282K5BETD
Vishay / Dale TNPW040282K5BETD
TNPW Series, Thin Film, 82.5kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C