TNPW040282K5BEED
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW040282K5BEED
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 82.5K OHM 0.1% 1/16W 0402
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Radiation Hardening :
No
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Length :
990.6μm
Composition :
Thin Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Max Operating Temperature :
125°C
Military Standard :
Not
Number of Terminations :
2
Width :
508μm
Published :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Depth :
500μm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Ratings :
AEC-Q200
Factory Lead Time :
13 Weeks
Height :
406.4μm
Max Power Dissipation :
63mW
Min Operating Temperature :
-55°C
Series :
TNPW e3
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Contact Plating :
Tin
Power Rating :
63mW
Resistance :
82.5kOhms
Supplier Device Package :
Datasheets
TNPW040282K5BEED
Vishay / Dale TNPW040282K5BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 82.5kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C