TNPW040282K0DEED
Mfr.Part #
TNPW040282K0DEED
Description
RES 82K OHM 0.5% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Resistance :
82kOhms
Lead Free :
Lead Free
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Series :
TNPW e3
Number of Terminations :
2
Ratings :
AEC-Q200
Tolerance :
±0.5%
Power Rating :
63mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Published :
Datasheets
TNPW040282K0DEED
Vishay / Dale TNPW040282K0DEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 82kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C