TNPW040282K0BETD
Mfr.Part #
TNPW040282K0BETD
Description
RES 82K OHM 0.1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
82kOhms
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Composition :
Thin Film
Length :
990.6μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Width :
508μm
Height :
406.4μm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Factory Lead Time :
15 Weeks
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Series :
TNPW
Supplier Device Package :
Feature :
Military
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Power Dissipation :
63mW
Datasheets
TNPW040282K0BETD
Vishay / Dale TNPW040282K0BETD
TNPW Series, Thin Film, 82kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C