TNPW040282K0BEEP
Mfr.Part #
TNPW040282K0BEEP
Description
RES 82K OHM 0.1% 1/16W 0402
Series :
TNPW e3
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
82kOhms
Composition :
Thin Film
Ratings :
AEC-Q200
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Datasheets
TNPW040282K0BEEP
Vishay / Dale TNPW040282K0BEEP
TNPW e3 Series, Thin Film, 82kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C