TNPW0402825RFHTD
Mfr.Part #
TNPW0402825RFHTD
Description
RES 825 OHM 1% 1/16W 0402
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Radiation Hardening :
No
Contact Plating :
Lead, Tin
Feature :
Military
Min Operating Temperature :
-55°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±1%
Max Operating Temperature :
125°C
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Resistance :
825Ohms
Series :
TNPW
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
TNPW0402825RFHTD
Vishay / Dale TNPW0402825RFHTD
TNPW Series, Thin Film, 825Ohms, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~125°C