TNPW0402825RBEED
Mfr.Part #
TNPW0402825RBEED
Description
RES 825 OHM 0.1% 1/16W 0402
Chip Resistor - Surface Mount
Max Power Dissipation :
63mW
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Military Standard :
Not
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
406.4μm
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Factory Lead Time :
13 Weeks
Radiation Hardening :
No
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Supplier Device Package :
Resistance :
825Ohms
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Length :
990.6μm
Width :
508μm
Series :
TNPW e3
Ratings :
AEC-Q200
Contact Plating :
Tin
Published :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Max Operating Temperature :
125°C
Min Operating Temperature :
-55°C
Tolerance :
±0.1%
Depth :
500μm
Datasheets
TNPW0402825RBEED
Vishay / Dale TNPW0402825RBEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 825Ohms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C