TNPW04027K50DEED
Mfr.Part #
TNPW04027K50DEED
Description
RES 7.5K OHM 0.5% 1/16W 0402
Resistance :
7.5kOhms
Voltage - Rated DC :
25V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
13 Weeks
Published :
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Max Operating Temperature :
125°C
Tolerance :
±0.5%
Min Operating Temperature :
-55°C
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Contact Plating :
Tin
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Ratings :
AEC-Q200
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Rating :
63mW
Series :
TNPW e3
Datasheets
TNPW04027K50DEED
Vishay / Dale TNPW04027K50DEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 7.5kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C