TNPW04027K50BYED
Mfr.Part #
TNPW04027K50BYED
Description
RES 7.5K OHM 0.1% 1/16W 0402
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Width :
500μm
Supplier Device Package :
Height :
350μm
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Voltage - Rated :
50V
Series :
TNPW e3
Composition :
Thin Film
Case Code (Metric) :
Resistance :
7.5kOhms
Ratings :
AEC-Q200
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Min Operating Temperature :
-55°C
Max Operating Temperature :
155°C
Factory Lead Time :
16 Weeks
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Length :
1mm
Contact Plating :
Tin
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Datasheets
TNPW04027K50BYED
Vishay / Dale TNPW04027K50BYED
TNPW e3 Series, Thin Film, 7.5kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C