TNPW04027K50BHED
Mfr.Part #
TNPW04027K50BHED
Description
RES 7.5K OHM 0.1% 1/16W 0402
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power Rating :
63mW
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Tolerance :
±0.1%
Ratings :
AEC-Q200
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Resistance :
7.5kOhms
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
TNPW e3
Datasheets
TNPW04027K50BHED
Vishay / Dale TNPW04027K50BHED
TNPW e3 Series, Thin Film, 7.5kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C