TNPW04027K32BETD
Mfr.Part #
TNPW04027K32BETD
Description
RES 7.32K OHM 0.1% 1/16W 0402
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Published :
Height :
406.4μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Max Power Dissipation :
63mW
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Contact Plating :
Lead, Tin
Length :
990.6μm
Max Operating Temperature :
125°C
Feature :
Military
Tolerance :
±0.1%
Number of Terminations :
2
Min Operating Temperature :
-55°C
Width :
508μm
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Power Rating :
63mW
1 (Unlimited)
Lead Free :
Contains Lead
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Series :
TNPW
Resistance :
7.32kOhms
Datasheets
TNPW04027K32BETD
Vishay / Dale TNPW04027K32BETD
TNPW Series, Thin Film, 7.32kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~125°C