TNPW04027K32BEED
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
TNPW04027K32BEED
Manufacturer
Vishay / Dale
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 7.32K OHM 0.1% 1/16W 0402
Manufacturer :
Vishay / Dale
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thin Film
Feature :
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Height Seated (Max) :
0.016 0.40mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Width :
508μm
Max Operating Temperature :
125°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
13 Weeks
Contact Plating :
Tin
Height :
406.4μm
Min Operating Temperature :
-55°C
Supplier Device Package :
Series :
TNPW e3
Number of Terminations :
2
Length :
990.6μm
Resistance :
7.32kOhms
Published :
Max Power Dissipation :
63mW
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
Package / Case :
0402 (1005 Metric)
Ratings :
AEC-Q200
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
TNPW04027K32BEED
Vishay / Dale TNPW04027K32BEED
TNPW e3 Series, Thin Film, 7.32kOhms, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C